Kasım 28, 2012

Google bedavaysa nasıl para kazanıyor?

Geçtiğimiz yıl İngiltere’de 2.5 milyar sterlin, (yaklaşık 7 milyar TL) kazanan arama motoru Google’ın sadece 6 milyon sterlin (yaklaşık 17 milyon TL) vergi ödemesi tepkilere neden oldu.

(Metin Güneş / CNN TÜRK / Londra) —

Google’ın İngiltere vergi yaslarındaki boşluklardan faydalanarak az vergi ödenmesi üzerine gözler bu internet devinin üzerine döndü.

Google’ın bedava hizmet vermesine karşın, nasıl oluyor da bu kadar fazla kazandığı merak konusu oldu.

Google bir reklam şirketi ve en büyük ürünü de kullanıcılar, yani bizleriz.

İ Okumaya devam et

Gelen Aramalar:

  • googeogle
  • google resimleri
Aralık 25, 2011

Google gizli özelikleri

 

Neredeyse bütün bilgisayarların internet tarayıcılarında giriş sayfası durumunda olan google, kullanıcılarını şaşırtmak  için bir sürü yeni değişik özellikleri çıkartmakta, heyecan verici ve eğlendirici bir arama sunmaktadır.

1-En yalnız sayı hanigisi: Google’a zor sorular sormaktan çekinmeyin. mesela “What is the loneliest number” (en yalnız sayı hangisi) yazdığınız zaman Google’ın hesap makinesi, size “1″ cevabını verecek.

2-Recursion: “Kendini sonsuz olarak tekrar etme” anlamında olan bu sözcüğü arattığınızda, Googlesize aynı aramayı yapmanızı öneriyor.

3-Askew: Google’da “Askew” ya da “tilt” aramalarını yaptığınız zaman, sayfanın biraz yana yattığını fark edeceksiniz.Bunu bi arkadaşa şaka yapıp monitörü düzeltmeye calıştığını ve sonrada bizi arayıp monitörünün bozulduğuyla ilgili kayıt açtığını bile görmüştük 

4-Do A Barrel Roll: “do a barrel roll” yazdığınızda arama sayfasının döndüğünü göreceksiniz.

 

Okumaya devam et