Temmuz 25, 2012

Mp3 İndirmek Suç Sayılacak

Zaman’dan Aslıhan Aydın’ın haberine göre müzik, edebiyat ve sinema dünyasının en büyük sorunlarının başında geliyor internetteki korsan paylaşımlar. Kültür ve Turizm Bakanlığı, yeni bir düzenleme ile Fransa ve Amerika’da kullanılan ve paylaşımları ‘yakalayan’ sistemi Türkiye’de de hizmete sokacak.

 

Buna göre, kendi bilgisayarından herhangi bir şekilde arkadaşına müzik eseri, sinema filmi veya kitap gönderen, bu tip eserleri sosyal medyada paylaşan, otomatik olarak tespit edilecek. Kişiye, ‘yasa dışı çoğaltımda’ bulunmak suçundan para cezasına kadar yaptırımlar uygulanacak. Bakanlık, telif haklarını içeren kanunu yeniden düzenliyor. ‘Fikir ve Sanat Eserleri Kanun Tasarısı‘ olarak ilgili tüm kesimlere görüş için gönderilen yeni tasarıda dikkat çekici yaptırımlar var. Telif Hakları Genel Müdürü Abdurrahman Çelik, tasarının en önemli düzenlemelerinin kişisel paylaşımlarla ilgili olduğunu söylüyor.

Okumaya devam et

Gelen Aramalar:

  • mp3 indirmek suç mu
  • mp3 indirme cezası 2012
  • mp3 indirmek suç mu 2012
  • müzik indirmek suç mu
  • mp3 indirmenin cezası
Şubat 11, 2012

İMDB tüm zamanların en iyi 250 filmi

İMDB tüm zamanların en iyi 250 filmi
İnternet Film Veri Tabanı (İMDB), tüm zamanların en iyi 250 filmini sinemaseverlerin oylarına sundu.

İzleyici beğenileri, macera ve gerilim türünde kümelenirken, komedi filmlerine ilgi sınırlı kaldı. Listede 1994 yapımı Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption), 706 bin 662 oyla ilk sırada bulunuyor. Frank Darabont’un yönettiği, Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın başrollerini paylaştığı film, 10 üzerinden 9,2 puan aldı.

Okumaya devam et